Odmień swoje filmy

Koloruj ujęcia szybko i przyjemnie.

Poznaj magię lutów

Luty kreatywne są jak filtry do filmów – zmieniają odcienie, nasycenie i jasność kolorów.
Dzięki nim ujęcia są bardziej stylowe i efektowne, a zmiany natychmiastowe.
Zacznij używać lutów, a oszczędzony czas wykorzystaj na przyjemności.
jk- 42 lut (2020)
jk – Happy Hours lut (2022)
jk – Helios (2020)
jk – Eat Vegetables (2022)

Dlaczego warto używać lutów?

Oszukiwanie czasu

Color grading, dobieranie odcieni, ustawianie jasności, nasycenia poszczególnych kolorów dla każdego filmu z osobna zajmuje wieczność. Lut nakładasz 1 kliknięciem. Sick.

Efekt wow!

Luty potrafią całkowicie odmienić klimat filmu i sprawić, że nawet nudne ujęcie zrobi wrażenie.

Twój styl

Możesz korzystać z 1 czy 2 lutów, które najbardziej odwzorują Twój styl. Używając ich do ujęć z różnych aparatów, nagranych w innych dniach czy miejscach, zachowasz spójny klimat.

Dodaj emocje

Ciepłe, nasycone barwy będą wywoływały uśmiech. Zimne, bez nasycenia, wywołają smutek. Kolory Twojego filmu przekazują emocje i mają ogromny wpływ na to jak widzowie go odbiorą.

Opinie

Poznaj zdanie osób, które już korzystają z moich lutów.

Kolorowanie filmów
może być przyjemne

Proces korekcji kolorów był dla mnie żmudną robotą, która nie przynosiła oczekiwanych rezultatów, ale wraz z poznanymi technikami i zebranym doświadczeniem stał się moim ulubionym etapem pracy nad filmem.
Nie musisz siadać do kolorowania jak za karę. Przygotowałem dla Ciebie godzinny kurs, w którym poprowadzę Cię od podstawowych do zaawansowanych technik i narzędzi, dzięki którym korekcja kolorów będzie przyjemnością.

Zobacz pierwszą lekcję kursu i sprawdź czy to coś dla Ciebie – nikt nie lubi kupować kota w worku.
Odtwórz wideo

All in One

Oszczędzaj czas i pieniądze.

Ogromny wybór

W sumie zgarniesz 36 lutów, którymi pokolorujesz swoje filmy na 36 różnych sposobów.

Szybko

Używając lutów kilkoma kliknięciami dobierzesz styl do swoich ujęć co zaoszczędzi Ci godziny pracy.

Przyjemnie

Wystarczy nieco ponad godzina kursu i poradnika wideo, żeby kolorowanie filmów było dla Ciebie przyjemnością.

W grupie

Uzyskasz dostęp do zamkniętej grupy, na której wspólnie polepszamy nasz warsztat z zakresu tworzenia wideo.

Wybierz swój pakiet

JK Luts 2020 Pro

12 Lutów do filmów
Godzinny kurs korekcji kolorów
Zamknięta grupa kursantów

299 zł

199 zł

40% Taniej

All in One

36 Lutów do filmów
Godzinny kurs korekcji kolorów
18-minutowy poradnik korekcji kolorów
Zamknięta grupa kursantów

498 zł

299 zł

JK Luts 2022

24 Luty do filmów
18-minutowy poradnik korekcji kolorów
Zamknięta grupa kursantów

199 zł

149 zł

FAQ

Odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Luty są w formacie .cube i będą działać w każdym programie, który ma możliwość go odczytać.

Najpopularniejszymi programami, w których możesz ich użyć są: Adobe Premiere Pro, After Effects, Avid, Filmora, DaVinci Resolve, Final Cut Pro X, Luma Fusion, VN, Photoshop, Sony Vegas Pro.

Jak najbardziej! Program VN to darmowy program do montażu filmów, w którym mamy możliwość zainstalowania lutów.
Przygotowałem nawet specjalny, minutowy, poradnik z którego dowiesz się jak możesz to zrobić.

Luty zostały przygotowane na ujęcia po wstępnej korekcji kolorów lub po konwersji na Rec.709 używając lutów korekcyjnych dostarczonych przez producentów aparatów.

Stworzyłem je w ten sposób, żeby były uniwersalne dla ujęć z każdego aparatu. Testowałem je na ujęciach z Canona, dronów DJI, iPhone, Panasonica, Fuji, Sony oraz Z Cama i na każdych wyglądają świetnie. Zobacz film, w którym kolorowałem ujęcia nadesłane przez widzów z Panasonica, Canona, Z Cama i Fuji.

Nie! Luty zostały przygotowane na ujęcia po wstępnej korekcji kolorów lub po konwersji na Rec.709 używając lutów korekcyjnych dostarczonych przez producentów aparatów.

W skrócie, nie, nie musisz, to nawet dla Ciebie lepiej, jeżeli nie nagrywasz w logu, a na przykład w profilu standardowym, bo możesz nałożyć luty bezpośrednio na surowy materiał i w ten sposób uzyskać rezultaty od razu.

Tak jak możesz zobaczyć w paczce JK Luts 2020 Pro jest kurs korekcji kolorów. Jest to godzinny kurs podzielony na 4 lekcje (pierwszą z nich mogłeś/aś już obejrzeć za darmo). Pokażę Ci w nim wszystko w praktyczny sposób, od prostych korekcji i narzędzi, aż po zaawansowaną obróbkę, po której bez problemu ustawisz poprawny balans bieli, nawet, gdy nie ma na ujęciu bieli, dobrze dobierzesz ekspozycję oraz kolory ujęć i dopasujesz kolory ujęć z różnych kamer tak, żeby idealnie się ze sobą zgrywały. Jest to tylko godzinny, ale bardzo obszerny kurs, po którym korekcja kolorów nie stanowi już więcej problemu i nie jest to tylko moje zdanie, ale i wielu kursantów, którzy z kursu skorzystali i zawsze chętnie do niego wracają, gdy szukają sposobów na kolorowanie swoich filmów.Poradnik dołączony do JK Luts 2022 to instrukcja w jaki sposób korzystać z lutów, żeby szybko uzyskać efektowne rezultaty. W ciągu 18 minut pokolorowałem materiał z 5 różnych aparatów na kilkanaście sposobów. Dowiesz się w nim jak koloruję ujęcia z drona, smartfona i aparatów marki Sony i Canon.

Wszystkie pojęcia lekcji kursu jak i poradnik są prezentowane w programie Final Cut Pro X, natomiast to nie ma znaczenia, bo wszystkie techniki i narzędzia są uniwersalne.

Wykresy typu Luma, Vectorscope i RGB są dostępne w popularnych programach do montażu (Adobe Premiere Pro czy DaVinci Resolve). Tak samo z Color Wheels, Krzywymi Luma czy Krzywymi kolorów, które prezentuję i z których korzystam w programie Final Cut Pro X w lekcjach o korekcji kolorów.

Long story short, wiedzę z kursu i poradnika bez problemu przeniesiesz na inne programy do montażu wideo.

Zaraz po opłaceniu zamówienia, automatycznie utworzę dla Ciebie konto na platformie kursowej i wyślę na Twojego maila wiadomość z hasłem oraz adresem, gdzie możesz się zalogować. Wchodząc na swoje konto możesz pobrać luty i rozpocząć oglądanie kursu lub poradnika. Dzięki temu, że wszystko jest na platformie kursowej, zawsze będziesz mieć pewność, że luty i kurs czy poradnik się nie zgubią, bo będą na Ciebie zawsze czekać w tym samym miejscu.

Pakiet JK Luts 2020 Pro zawiera 12 lutów: 42, Erday, Film Loot, Helios, Hot In Here, Pow Pow!, Safari, TANDO 1.0, TANDO 2.0, Timberman, Valencia, Wild 4 the Night.

Pakiet JK Luts 2022 zawiera 24 luty: Adventure, Banana, Cool Down, Eat Vegetables, Fam Tam, Gold, Goodnight Sun, Happy Hours, Jarvis, L00K, Mad Max, Marina, Mike, Mitan, NEO, Nosat, Opa, Pekara, Pool Party, Spider, Temleh, Toscana, Walkie Talking, Warm Up.

Pakiet All in One to pakiety JK Luts 2020 Pro i JK Luts 2022 w jednym, a więc wszystkie 36 lutów, kurs korekcji kolorów, poradnik korekcji kolorów i dostęp do zamkniętej grupy kursantów na Facebook.

Niestety nie ma możliwości zwrotu lutów, ponieważ jest to produkt cyfrowy, który możesz pobrać na dysk swojego komputera, tabletu lub smartfona po czym nie ma fizycznej lub “cybernetycznej” możliwości zwrotu tych plków.